maanantai, 30 elokuu 2021 14:39

U14 ja U13 AA ja A sarjojen lohkojaot ja pelaamistavat päätetty

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut alueellisten kilpailuvaliokuntien esityksistä U14 ja U13 AA ja A sarjojen lohkojaot ja pelaamistavat.

Sarjat järjestää Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

U14 AA

Lohko 1 ylempi
2x sarja -4 kierr. = 14 ott.

GrIFK W
HAKI B2
K-Espoo Blues III
KJT Haukat W
LJK G
Viikingit
Jokerit W
K-Vantaa Itä S
IHK B
HC Vipers

Lohko 1 alempi
1x +2 kierr = 14 ott.

GrIFK B
HJK B
HYRI Nikkarit B
K-Espoo Blues IV
KJT Haukat O
Kurra O
REDS W
Viikingit H
EVU S
HIFK B
K-Kissat B
Pelicans V HO
Pelicans V

Lohko 2
2x - 4 kierr. = 14 ott

HC Nokia M
HPK M
Hokkarit
K-Eagles A
KPK B
Koovee E
LeKi V
Uplakers V
K-Ahma S
KPK tytöt

Lohko 3
2x sarja = 14 ott


APV M
Diskos K
IKK
Hermes P
JYP P
JyKi
JPK
Virkiä S

Lohko 4
3x sarja = 12 ott

Jukurit K
Ketterä V
KooKoo B
SaiPa K
Titaanit/KY-80 B

Lohko 5
2x sarja = 14 ott.

KeKi
Lämärit
KiPS
Pantterit
RoKi Naiset Team
RoKi K
TIHC
Tu-Ki

Lohko 6
1x + 4 kierr = 14 ott

UJK B
Lukko T
LaJy W
RNK YK
Kiekkohait T
TPS P
TuK-V Va
TuK-V Vi
KuKi
PaRa B
LäKi

Lohko 7
1x sarja + 4x 3j vs = 13 ott

Ahmat O (d)
KKP V (d)
MuJK (c)
Kärpät K (d)
RJK/PJK P (b)
VTS (c)
YJK M (b)
PaKa (c)
PyPo (b)
Ahmat V (a)
Hokki R (a)
K-Laser M (a)

Lohko 8
2x sarja + 1x vs = 12 ott

IPK (a)
Jokipojat P (b)
Jääsudet M (b)
KalPa F (a)
KalPa G (b)
SuKiKa (a)


U14 A

Lohko 1
1x + 2 kierr = 12 ott

GrIFK Gold
HAKI W1
HJK B
K-Espoo Blues V
K-Vantaa Itä V
KJT Haukat B
Kurra V
Jää-Tiikerit W
Viikingit S
IHK
Titaanit/KY-80 W

Lohko 2
1x + vs = 12 ott

Fortuna (b)
Kisa-Eagles S (b)
Koovee S (b)
LeKi M (c)
RuSkA (a)
SiSu (c)
VaPS (c)
K-Karhut (a)
PK (3 (a)

Lohko 3
3x sarja = 12 ott

IF Pucken
MIF
Kraft
S-Kiekko S
Sport Ak

Lohko 4
3x sarja = 12 ott

IFK Mariehamn
LäKi 1
TPS Vilut
SoPa
K-67


U13 AA

Lohko 1 ylempi
1x sarja = 14 ott

K-Espoo EKS II
K-Espoo EKS III
K-Espoo B III
K-Espoo EPS III
Nikkarit B
KJT W
REDS Red
REDS White
K-Tiikerit M
HIFK W
GrIFK W
Hunters S
Jää-Ahmat B
EVU Ruudut
HC Panter

Lohko 1 alempi
1x - 1 kierr = 14 ott

HAKI B
HJK B
K-Espoo Blues IV
K-Espoo EPS II
K-Espoo tytöt
KJT B
Kurra M
LJK
REDS Blue
K-Kissat B
EVU Filppulat
Pelicans V 2
Haukat O
Pelicans V
Viikingit W
Jää-Ahmat W

Lohko 2
2x sarja - 3 kierr ? 13 ott

Fortuna
HC Nokia M
HPK M
Kisa-Eagles S
KPK B
LeKi V
Pingviinit K
Tappara V
Uplakers V

Lohko 3a
2x + 2x vs = 14 ott

APV (b)
JPK M (b)
KuRy P (a)
KieHa P (b)
S-Kiekko S (a)
Virkiä S (a)

Lohko 3b
2x sarja =14 ott

IF Pucken
IFK Lepplax
Hermes P
Kraft
MIF Y
MuIK
Sport Ak
TUS

Lohko 3c
2x = 14 ott

JIlves M
Diskos K
JYP V
JyKi L
KeuPa HT
Kiva
SJS
Urho P

Lohko 4
2x = 12 ott

AaKoo
Jukurit K
RU
SaiPa J
SaPKo V
Titaanit/KY-80 B
Warkis/PiPS P

Lohko 5
2x + 1x vs = 12 ott

Et-Po -72 (a)
KeKi (b)
Pantterit (b)
PeKi (a)
RoKi K (a)
SoPa (b)

Lohko 6
1x + 1x vs = 13 ott

UJK (a)
Kiekkohait T (a)
KJK B (b)
Rockets B (b)
PaRa (b)
Ässät J (b)
RNK K (a)
Lukko Team B (b)
TPS Mikot (a)
TuK-V (a)

Lohko 7a
3x = 12 ott

Ahmat/K-Oulu O
KKP P
YJK V
RJK/PJK V
LiKi W

Lohko 7b
2x + tuplaott. = 12 ott

K-Laser M (3)
KKP V (3)
PaKa (1)
LiKi R (2)
Kärpät K (2)
SuPS (1)

Lohko 7c
2x + tuplaott. = 12 ott

Hokki W (1)
Kiva HT (1)
Cowboys (2)
RJK/PJK P (2)
JHT S (3)
Kiilat S (3)
Lohko 8
2x + 1 kierros KalPa tytöt = 13 ott

IPK Black
Jokipojat Valk
Kajastus
KalPa E Kelt
KalPa P Ylellow
KalPa tytöt (1x sarja)
KK-81
LL-89


U13 A

Lohko 1
1x + vs = 12 ott

GrIFK Gold (a)
ITR (a)
K-Espoo EKS IV (a)
Nikkarit W (b)
Kurra O (b)
Jää-Tiikerit Green (b)
REDS P (c)
Wolf M (c)
Viikingit Sedes (c)

Lohko 2
2x + vs = 12 ott

HPK V (a)
Kisa-Eagles (b)
KPK W (b)
LeKi M (b)
Pingviinit (a)
K-Ahma S (a)

Lohko 3
2x sarja = 12 ott

EjL W
FoPS V
Rockets W
Ässät Mavet
TarU H
TPS R
TuTo Red
 

Olet nyt

Etsi sivustolta