tiistai, 18 toukokuu 2021 13:59

U14 AAA ja U13 AAA alkusarjojen pelaamistavat vahvistettu

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on vahvistanut U13AAA ja U14 AAA alkusarjojen joukkueet ja lohkojaot. Sarjat järjestää Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

U14 AAA

Lohko 1: yksinkertainen sarja - 2 kierrosta, yht 16 ott.
EVU P
GrIFK G
HAKI B 1
HIFK R
HIFK W
HJK W
Hunters B
HYRI Jää-Ahmat Red
Jokerit B
K-Espoo Blues I
K-Espoo Blues II
KJT Haukat Blue
K-Kissat Cats
KooKoo Miikat
Kurra M
Pelicans Turkoosi
Pelicans Turkoosi 2
REDS Red
Viikingit Rudus

Lohko 2: kaksinkertainen sarja, yht 14 ott.
HC Nokia O
HPK O
Ilves Colorado
Ilves Detroit
LeKi S
Tappara M
Tappara S
Uplakers Mustat

Lohko 3: kolminkertainen sarja, yht 15 ott.
Diskos Pun
Hermes Valk
JPK Pun
JYP Musta
S-Kiekko Musta
Sport

Lohko 4: kaksinkertainen sarja + välisarjat, yht 14 ott.
Jokipojat Musta (b)
Jukurit S
KalPa Indians
KalPa Pirates
Ketterä S
LeKi-75
SaiPa Jusut

Lohko 5: yksinkertainen sarja + välisarjat, yht 13 ott.
Cobrat (b)
Hokki W (b)
JHT S (b)
KKP S (a)
K-Laser P (a)
K-Laser V (a)
Kärpät M (a)
Kärpät V (b)
PyPo Musta (b)
RoKi S (a)

Lohko 6: kaksinkertainen sarja - 3 kierrosta, yht 15 ott.
FoPS Vihreä
Kiekkohait
Lukko
LäKi
RNK Blue Knights
Rockets
TPS Kaitsut
TuTo
Ässät Jets
Ässät Wild


U13 AAA

Lohko 1a:  kaksinkertainen sarja - 3 kierrosta, yht 15 ott.
GrIFK G
HIFK R
Jokerit W
K-Espoo Blues II
K-Espoo EKS I
KJT Blue
KooKoo Orange
K-Vantaa Itä sin
Pelicans Turkoosi NA
Titaanit/KY-80 White

Lohko 1b: kaksinkertainen sarja - 4 kierrosta, yht 16 ott.
EVU Filppulat
Haukat V
HJK White
Jokerit B
K-Espoo Blues I
K-Espoo EPS I
K-Kissat Cats
KooKoo B
Pelicans Turkoosi
Jää-Ahmat Red
Viikingit R

Lohko 2: kaksinkertainen sarja - 2 kierrosta, yht 16 ott.
HC Nokia O
Uplakers Mustat
HPK O
Ilves Anaheim
Ilves Florida
Ilves Minnesota
LeKi S
Tappara M
Tappara S
Tappara O

Lohko 3: kaksinkertainen sarja + välisarjat, yht 14 ott.
Diskos Pun (c)
Hermes Valkoinen (a)
JPK Punainen (a)
JYP Musta (c)
JYP Punainen (c)
S-Kiekko Musta (b)
Sport (b)

Lohko 4: yksinkertainen sarja + välisarjat, yht 13 ott.
Hurtat (a)
Jokipojat M (a)
Jokipojat P (a)
Jukurit S (c2)
KalPa E Musta (c2)
KalPa P Black (c1)
Ketterä S (b)
SaiPa Veskut (b)
SaPKo Sininen (b)
Warkis/PiPS Sininen (c1)

Lohko 5: kaksinkertainen sarja
KKP S
K-Laser P
Kärpät M
Kärpät V
RoKi S
YJK M
K-Laser V

Lohko 6: yksinkertainen sarja + 2 kierrsota, yht 14 ott.
EjL Black
FoPS Vihreä
Kiekkohait
Lukko
PaiHa Peksit
RNK Jets
TarU Blue
TPS Arsit
TPS Bobit
TuTo Blue
TuTo White
VG-62
Ässät Javat

Olet nyt

Etsi sivustolta