keskiviikko, 17 helmikuu 2021 22:22

Juniori Jokipojat etsii päätoimista U16-ikäluokan päävalmentajaa

Juniori Jokipojat ry on Joensuussa toimiva jääkiekkoseura, jonka toiminnassa on mukana yli 400 pelaajaa, heidän perheensä sekä useita kymmeniä koulutettuja valmentajia ja muita toimihenkilöitä. Joukkueita seurassamme on U8-U20 ikäluokissa sekä naisten- tyttöjen ja poikien harrasteryhmät.

Haemme nyt joukkoomme päätoimista U16 ikäluokan päävalmentajaa.

Toimenkuvaan kuuluu joukkuevalmennuksen lisäksi yläkouluvaiheen aamuharjoittelu sekä seuran iltapäiväjäät. Valmennustyön lisäksi työnkuvaan kuuluu myös seuran Internet- ja some-sivujen ylläpitäminen (tähän saat tarvittavan opastuksen, aiempaa osaamista ei välttämättä tarvita). Toimenkuva muodostuu tarkemmin valittavan henkilön löydyttyä. Tehtävä on määräaikainen (2 vuotta) kausille 2021-2022 – 2022-2023, työt alkavat 1.5 2021.

TARJOAMME
• Toimivan organisaation valmentajan tueksi
• Mehtimäen upeat harjoittelu- ja kilpailuolosuhteet
• Tilaisuuden olla osana kilpaikäluokkien valmennustiimiä
• Mahdollisuuden kehittää itseään valmentajana

PÄÄVALMENTAJALTA TOIVOMME
• Aiempaa kokokemusta valmennuksesta
• Halua itsensä jatkuvaan kehittämiseen
• Hyviä vuorovaikutustaitoja niin pelaajien, vanhempien kuin muidenkin sidosryhmien kanssa
• Halua olla osa seuran valmennustiimiä
• Valmiutta joustaviin työaikoihin (iltaisin ja viikonloppuisin)
• Tietoteknistä osaamista

Hakemukset palkkatoiveineen cv:n kera 7.3.2021 mennessä osoitteeseen: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Paikka täytetään HETI sopivan henkilön löydyttyä. Lisätietoja valmennuspäällikkö Sasu Keto puh. 040 746 4947

Valittavalta henkilöltä pyydämme lisäksi suostumusta esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6 §:n 2 momentissa tarkoitettu ote rikosrekisteristä, erityisesti joutuessaan työskentelemään lain 927/2012 ”Laki lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämisestä” 2§ ja 3§ mukaisissa tehtävissä.

- Hakuilmoitus seuran verkkosivuilla
 

Olet nyt

Näin palvelu toimii

Julkaisemme tällä sivulla seurojen rekrytointi-ilmoituksia, joissa haetaan osa-aikaisia tai päätoimisia työntekijöitä. OTO-tehtävien haut tapahtuvat seurojen omien kanavien kautta.

Julkaistavat tekstit voi lähettää osoitteeseen: jutut@leijonat.fi

Etsi sivustolta