tiistai, 27 lokakuu 2020 20:31

Jääkiekkoliitto rekrytoi: Aluevalmentaja Keskimaan ja Kymi-Saimaan alueille

Suomen Jääkiekkoliitto yksi Suomen suurimmista nuorison kasvattajajärjestöistä, jonka tarkoituksena on tarjota kaikille suomalaisille mahdollisuus saada jääkiekosta lisäarvoa elämäänsä. Jääkiekkoa harrastaa aktiivisesti noin 200.000 suomalaista, joista yli 71 000:lla on jääkiekon pelipassi. Valtaosa harrastajista on lapsia ja nuoria, minkä vuoksi liiton toiminnalle on asetettu korkeat laatukriteerit. Jääkiekkoliiton vastuulle kuuluu suomalaisen jääkiekon organisointi pois lukien Liiga, joka toimii omana organisaationaan. Suomalaisen jääkiekon vuosien 2018–2022 strategian päämääränä on jääkiekkoperheen monipuolinen kasvattaminen. Toimintaa ohjaavat arvot ovat kunnioitus, yhteisöllisyys, hauskuus ja erinomaisuuden tavoittelu.


Jääkiekkoliiton jokaisella kahdeksalla alueella jäsenseurojemme toiminnan kehittäjinä työskentelee päätoimisessa työsuhteessa aluepäällikkö ja aluevalmentaja. Nykyisen aluevalmentajamme siirtyessä organisaatiossamme toisiin tehtäviin haemme

Keskimaan ja Kymi-Saimaan alueille aluevalmentajaa

määräaikaiseen työsuhteeseen 30.4.2022 saakka. Työsuhteen määräaikaisuuden peruste on mahdollinen organisaatiomme muutos strategiakauden vaihtuessa kesällä 2022. Onnistuessasi tehtävässäsi työsuhdetta on tarkoitus jatkaa määräaikaisuuden jälkeen sellaisenaan tai organisaatiomuutoksen tuomilla tarkennuksilla.

Olet seuran urheilutoiminnassa aktiivisesti mukana ollut kokenut jääkiekon valmennuksen osaaja. Tehtävässäsi onnistuminen edellyttää sinulta sekä vahvaa ymmärtämystä seuran urheilutoiminnan organisoimisesta että seuratoiminnan osaamista. Omaat hyvät vuorovaikutustaidot ja sinulla on vahva halu oppia. Sinulla on luontainen halukkuus kehittää lajia ja kehittyä yhdeksi Suomi-kiekon osaajaksi.

Toimit aktiivisesti Keskimaan ja Kymi-Saimaan alueilla sinulle nimettyjen vastuuseurojesi kanssa seurojen arjessa. Tehtävässä onnistuminen edellyttää sinulta Keskimaan alueelta Jyvässeudun ja Kymi-Saimaan alueelta Etelä-Savon seurojen urheilutoiminnan tuntemusta. Toimenkuva edellyttää sinulta mahdollisuutta tehdä ilta-, viikonloppu- ja matkatyötä. Toimipaikkasi sijoittuu Jyväskylään.

Sinulla on tehtävään vaadittava osaaminen ja soveltuva koulutus. Osaat hyödyntää tietotekniikkaa työssäsi. Jäällä tapahtuva käytännön valmennus, koulutustilaisuuksien vaatima esiintymistaito ja hyvät vuorovaikutustaidot ovat sinulle luontaisia. Lisäksi osaat ilmaista asiasi myös kirjallisesti. Vieraiden kielten, mm. englannin ja ruotsin, osaaminen lasketaan sinulle eduksi.

Tarjoamme sinulle mahdollisuuden päästä mukaan kehittämään eturivissä suomalaista jääkiekkoa sekä vastuualueidesi seurojen urheilu- ja seuratoimintaa. Pääset mukaan Jääkiekkoliiton juniori- ja seuratoiminnan ytimeen hyödyntämään omaa osaamistasi.

Hakemus toimeen palkkatoiveineen tulee jättää 15.11.2020 mennessä osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Kysymyksiä toimesta voit esittää seuraaville henkilöille:

  • Turkka Tervomaa, juniori ja seuratoimintajohtaja 050-369 5113. Yhteydenotot ma 2.11. kello 10:30-11:30, to 5.11. kello 10:00-11:00 ja ke 11.11. kello 10:00-11:00
  • Antti Hänninen, aluepäällikkö, Keskimaan alue, 0400-646 767. Yhteydenotot ti 10.11. kello 12:00-13:00 ja to 12.11. kello
  • Kari Schemeikka, aluepäällikkö, Kymi-Saimaan alue, 040-705 0964. Yhteydenotot ti 3.11. kello 10:00-11:00 ja ke 4.11. kello 10:00-11:00 ja pe 13.11. kello 10:00-11:00
     

Olet nyt

Näin palvelu toimii

Julkaisemme tällä sivulla seurojen rekrytointi-ilmoituksia, joissa haetaan osa-aikaisia tai päätoimisia työntekijöitä. OTO-tehtävien haut tapahtuvat seurojen omien kanavien kautta.

Julkaistavat tekstit voi lähettää osoitteeseen: jutut@leijonat.fi

Etsi sivustolta