C2A, D1AA ja A sekä D2AA ja A sarjojen lohkojaot ja pelaamistavat

Jääkiekkoliiton kilpailuvaliokunta on hyväksynyt alueiden kilpailuvaliokuntien esityksestä 15.8. ilmoitettujen juniorisarjojan lohkojaot ja pelaamistavat:
 

C2 A ALKUSARJAT

Lohko 1 (13 jouk. 1x sarja = 12 ottelua)

BJR White
BJR White
EK
GrIFK White
Icehearts
Ice Team
Pelicans Team 1
Jää-Ahmat HyRi Black
K-Tiikerit
KJT Haukat Team
KJT Haukat White
Titaanit/KY-80 Black
Viikingit/B

Lohko 2 (5 jouk. 3x sarja = 12 ottelua)
KPK
Kiekko-Karhut
Ruoska
Diskos Keltainen
KeuPa HT

Lohko 3 (4 jouk. 4x sarja = 12 ottelua)
EjL
IFK Mariehamn
LaJy Black
Parsport

D1 AA ALKUSARJAT

Lohko 1 ylempi (15 jouk. 1x sarja = 14 ottelua)
peliaika 3x15 min
BJR White 1
EPS/Wh
EVU/si
GrIFK Green
HAKI Blue 1
HIFK Blue
HJK/B
HJK Green
Jää-Ahmat/R
K-Kissat ca
Kurra Musta
KJT Haukat Orange
KJT Haukat White
Pelicans Turkoosi PH
Pelicans Turkoosi 2

Lohko 1 alempi (15 jouk. 1x sarja = 14 ottelua) peliaika 3x15 min
BJR White 2
EKS White
EPS/Bla
GrIFK White
HAKI White
HJK/Black
Pelicans Valkoinen
Pelicans Valkoinen P-H
K-Kissat Be
Nikkarit White
KJT Haukat Black
LJK
Wolf Musta
K-Vantaa Itä Valkoinen
Viikingit Ca

Lohko 2 (13 jouk. 1x sarja + 2 lisäpeliä / joukkue = 14 ottelua) peliaika 3x15 min
Fortuna
HPK Mustat
Hokkarit Valkoinen
Kisa-Eagles Sininen
K-Ahma
KPK Black
KOOVEE Keltaiset
PK 83
Pingviinit
Tappara Oranssi
Tappara Valkoinen
Uplakers/LeKi
Usiki

Lohko 3 (15 jouk. 1x sarja = 14 ottelua) peliaika 3x15 min
KJK Blue
KuKi
Rockets
PaRa
Ässät Blue
Ässät White
RNK Flames
Lukko Team
SoPa Musta
TarU
TPS Kojot
TPS Sepot
TuK-V Valkoinen
TuTo White
UJK

Lohko 4 (6 jouk. 3x sarja = 15 ottelua) peliaika 3x20 min
Ketterä Valkoinen
Jukurit Keltainen
KY-80 Icemen
LiTi
KooKoo White
SaiPa Patet

Lohko 5 (5 jouk. 3x sarja = 12 ottelua) peliaika 3x20 min
KalPa Black
KalPa Silver
KK-81
PoU
SuKiKa/LeKi-75

Lohko 6 (13 jouk. 1x sarja +2x välisarja (a) / 1x välisarjat (b/c)  = 16 ottelua) peliaika 3x20 min
APV Musta (b)
Diskos Pun (c)
Jeppis (a)
Hermes Punainen (a)
JYP Valkoinen (c)
JyKi Tiikerit (c)
JPK Musta (b)
Virkiä / SKK (b)
S-Kiekko Sininen (b)
Team LKP (c)
TUS (a)
Sport Kimit (b)
KieHa Punainen (c)

Lohko 7 (12 jouk. 1x sarja = 11 ottelua) peliaika 2x25 min
HaU
JHT V
Hokki Red
K-Laser Musta
Kiilat sininen
KKP S
Kiva HT
PaKa
MuJK
Cowboys Musta
Cobrat valkoinen
RJK Punainen

Lohko 8 (6 jouk. 2x sarja +1x välisarjat = 12 ottelua) peliaika 2x25 min
KeKi (a)
Lämärit (b)
KiPS (a)
Pantterit (b)
TIHC Sininen (b)
TuKi keltainen (a)

D1 A ALKUSARJAT

Lohko 1 (11 jouk. 1x sarja + 2 lisäottelua = 12 ottelua)
peliaika 3x15 min
BJR LV White 1
EKS Tytöt
HJK Orange
Jää-Ahmat/W
Jää-Tiikerit White
K-Vantaa Itä Punainen
KJT Haukat Red
Kurra/O
Wolf Keltainen
Viikingit ML
Pelicans Musta

Lohko 2 (8 jouk. 2x sarja = 14 ottelua) peliaika 3x15 min
EjL Black
KaKiPo Blackfoots
Kiekkohait
LäKiLuja
Lukko Säppi
TPS Upit
VG-62 Keltainen
Kisa-Eagles

Lohko 3 (4 jouk. 4x sarja = 12 ottelua) peliaika 3x20 min
Diskos Kelt
KuRy
MIF
Sport Fogit

Lohko 4 (4 jouk. 4x sarja = 12 ottelua) peliaika 2x25 min
Ahmat Valkoinen
KKP V
PyPo
RJK Valkoinen


D2 AA ALKUSARJAT

Lohko 1 ylempi (15 jouk. 1x sarja = 14 ottelua)
peliaika 3x15 min

BJR White 1

EKS White

EPS/Wh

EVU/si

Pelicans Turkoosi 2

HCK Salamat/S

HIFK White

HJK/B

Jokerit/W

Nikkarit Yellow

K-Vantaa Itä Valk

KJT WH

Kurra/M

PiTa/Black

Vipers

Lohko 1 alempi (17 jouk. 1x sarja = 16 ott.) peliaika 3x15 min

EKS Yellow

GrIFK White

Haukat Oranssi

Hunters/Ke

Pelicans Valkoinen P-H

Pelicans Valkoinen

Jää-Ahmat/Black

K-Vantaa Itä Pun

K-Kissat Bears

Kurra/O

LJK Black

Wolf Valkoinen

EPS/Bla

KJT BLA

REDS White

Viikingit/W

HAKI White

 

Lohko 2 (11 jouk. 1x sarja + 5 jouk. 1 x välisarja + 2 kpl 3 jouk. 2 x välisarjoja = 14 ottelua) peliaika 3x15 min

HC Nokia Valkoiset

HPK Musta

HPK Punainen

KOOVEE Black

Pingviinit Keisarit

Pingviinit Kuninkaat

Tappara Oranssi

Tappara Valkoinen

Uplakers Valkoiset

K-Ahma Sininen

VaPS

 

Lohko 3 (15 jouk. 1x sarja = 14 ottelua) peliaika 3x15 min

EjL

FoPS valkoinen

UJK

PaRa

Parsport Red

Ässät Sabres

RNK Bruins

Lukko Keltainen

Lukko Sininen

SoPa Keltainen

TPS Norret

TPS Rintsit

TuKV Vihreä

TuTo White

VG-62 Black

 

Lohko 4 (7 jouk. 2x sarja +1x välisarja (a) / 2x välisarjat (b/c) = 14 ottelua) peliaika 3x20 min

Ketterä Valkoinen (a)

Jukurit Keltainen (b)

SaPKo Valkoinen (b)

KY-80 Black (c)

LuPo (a)

KooKoo White (c)

SaiPa Jussit (a)

 

Lohko 5 (7 jouk. 2x sarja + 2x välisarjat = 12 ottelua) peliaika 3x20 min

Jokipojat Punainen (a)

KalPa Sawo (b)

KalPa Susi (c)

Jääsudet (a)

LL-89 (b)

Warkis White (c)

 

Lohko 6a (10 jouk. 1x sarja +1x välisarja (b) / 2x välisarjat (a/c) = 14 ottelua) peliaika 3x20 min

He-Ki Rangers (b)

IFK Lepplax  (a)

Hermes Punainen (a)

KuRy (b)

Virkiä Sininen (b)

Kraft (b)

S-Kiekko Sininen (b)

Sport Salot (a)

JPK Musta (c)

S-Kiekko Valkoinen (c)

Sport Riskat (c)

 

Lohko 6b (6 jouk. 3x sarja = 15 ottelua) peliaika 3x20 min

Diskos Kelt

JYP Valkoinen

JyKi Leijonat

JyKi Tiikerit

KeuPa HT

JIlves

 

Lohko 7 (13 jouk. 1x sarja, 12 ottelua) peliaika 2x25 min

Ahmat Oranssi

JHT S

Hokki White

K-Laser Musta

Kiilat sininen

Kiilat valkoinen

KKP P

PaKa

LiKi Red

Kärpät Keltainen

RJK Punainen

SoKi Karhut

YJK

 

Lohko 8 (7 jouk. 2x sarja = 12 ottelua) peliaika 2x25 min

KeKi

Lämärit

KoTU Hockey

RoKi Keltainen

RoKi Sininen

SoPa

TIHC

 

D2 A ALKUSARJAT

Lohko 1 (14 jouk. 1x sarja = 13 ottelua) peliaika 3x15 min

BJR White 2

EVU/va

HAKI White 2

Haukat Musta

HCK Salamat/V

ITR

IHK White

Jää-Ahmat/W

Jää-Tiikerit White

Nikkarit White

LJK Green

Wolf Keltainen

Viikingit/B

Pelicans Musta

 

Lohko 2 (7 jouk. 2x sarja = 12 ottelua) peliaika 3x15 min

KJK White

KuKi

MJU

Parsport White

Ässät Coyotes

TarU

Hokkarit Valkoinen

 

Lohko 3 (4 jouk. 4x sarja = 12 ottelua) peliaika 2x25 min

KKP K

LiKi White

Cowboys

RJK Valkoinen

 

Olet nyt

Etsi sivustolta